Giriş

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Kırmızı Pembe Yeşil Renklerin İnsan Üzerindeki Etkileri Kırmızı Pembe Yeşil Renklerin İnsan Üzerindeki Etkileri Kırmızı Pembe Yeşil Renklerin İnsan Üzerindeki Etkileri
23 Nisan

Kırmızı Pembe Yeşil Renklerin İnsan Üzerindeki Etkileri

İnsan ve renkler birbirlerinden ayrılmayan bir ikili oluştururlar. Renkler olmasaydı özellikle kadınları ilgilendiren makyaj moda dekorasyon gibi konular bugün ki gibi detaylı ve zevkli olmazdı her rengin zengin olarak sıcaklık soguklu hüzün neşe temizlik ve kirliliği vardır.

Örneğin, kırmızının koyu tonları yakıcılık, şiddet, uyarılma hissi uyandırırken açık tonları olan pembe canlılık ve romantizm hisleri uyandırır evrende her insana uygun bir renk mutlaka vardır. Bu renk doğru bulunup kullanılırsa kişi kendini sağlıklı mutlu ve enerjik hisseder. Renklerin yaydığı titreşim bedene yüklendiğinde insanlar olumlu veya olumsuz yüklenirken canlı parlak bulundukları alanları açarlar ve daha geniş gösterirler. Donuk ve koyu renkler ise bulundukları alanı dar ve küçük gösterirler. Eğer iri görünüşlü biri koyu ve mat giyerse daha zayıf görünür. Tam tersi ufak tefek biri canlı ve parlak renkler giyerse daha iri görünürler. Bazı renkler tüm görünüşe yansırlar örneğin pembe tenli bir kişi kırmızı fular takarsa, yüzü daha kırmızı gösterir. Parlak sarı tendeki sarı tonlar daha belirgin gösterir. Parlak mavi açık renksiz görünür. Çünkü koyu ve parlak renkler açık renklerin özelliğini çalarlar.

  • Kırmızı : Titreşimi en kuvvetli renktir sinirlerle kan dolaşımını uyarır. Vücut ısısını arttırır. Bedene zindelik kazandırır. Hareket canlılık ihtiras telkin eder. Adrenalin salgısını arttırdığı için gerginlik anında kırmızı rengini kullanmamak gerekir aynı zamanda inancı, hırsı, sabrı enerjiyi simgeleyen bir renktir.

Uyum sağladığı renkler : siyah, beyaz, bej, gri, pembe, mavi, yeşil, lacivert, yeşil ve sarıdır.

  • Pembe : Kırmızı ailesinden kırmızının açık tonu olan pembe şevkatin duygusallığın sanatsal yeteneklerin ve yaratıcılığın rengidir. Arınma, yenilenme ve bilinmeye eğilimli olmayı temsil eder. Dinlendirici rahatlatıcı ve sakinleştirici etkisi vardır. Pembe sıcak bir renktir. Genelde beyaz ciltler hariç her tona giden bir renktir.

Uyum sağladığı renkler : pembenin diğer tonları, siyah, beyaz, bej, gri, mavi, turuncu, kahverengi, yeşil ve sarıdır.

  • Yeşil : Dinlendirici, huzur verici sıcaklık hissi uyandıran bir renktir. Sıcak ve soğuk renkle arasındaki geçişi sağlayan köprü gibidir. Çelişkiler arasında denge unsurudur. Açıktan koyuya değişik anlamlar taşır. Gözü yormaz yeşil yeniden doğuşu baharın gelişini uyumu simgeler dezanfektan özelliği taşır. Su ve yüzeydeki ışıltılı yansımaların rengi olan açık yeşil sabır, doğuş ve sakinliğin sembolüdür. Tansiyon kalp ile ilgili sorunların giderilmesinde ideal bir renktir. Psikolojik gerginliği ortadan kaldırır. Enerji verir çalışmaya teşvik eder.

Uyum sağladığı renkler : siyah, beyaz, bej, mavi, turuncu, sarıdır.

Sosyal Medyada Paylaş

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Son Düzenlenme Cumartesi, 23 Nisan 2016 15:19
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Son güncelleştirmeleri almak ve güzellikle ilgili yeni haberler için mail listemize abone olun.

İstanbul

istanbul

Mecidiyeköy lokasyonunda bulunan eğitim merkezimize ulaşım her yerden tek otobüsle mümkün olmaktadır. Detaylı adres bilgisi için bizi arayın 212 274 7077

Blog Yazıları

Basın Yazıları

Lokasyonumuz

Şevval Özçelik

Avnidilligil Sk. Akün Apt. No:20

Mecidiyeköy / İstanbul

Telefon : +(90)212 274 7077

Cep :      +(90)530 433 7646

Email: info@sevvalozcelik.com