Hakkımızda

T.C MEB ÖZEL ŞEVVAL ÖZÇELİK GÜZELLİK UZMANI YETİŞTİRME KURSU 2006 yılında HAYAT PROKOMED KOZMETİK bünyesinde faaliyetine başlamıştır.
Başladığı yıl itibari ile güzellik uzmanlığı eğitiminde sektörde kalıcı ve başarılı uzmanlar yetiştirerek kendini ispatlamıştır.
Güzellik uzmanlığı alanında bir ilke imza atarak TÜRKİYE İŞ KURUMU ile birlikte gerçekleştirdiği proje ortaklığında yüzlerce kadınımıza ve gencimize meslek edindirmiştir. Eğitim sonunda kursiyerlerin istihdam edilmesi ile toplum da ve aile içerisindeki statü değişimleri gözardı edilemeyecek bir gerçektir. Bu güne kadar herhangi bir mesleği olmayan kişilerin üretkenliklerine veya değişim arayanların hayat akışını değiştirmesine yardımcı olmanın gururunu halen taşımaktayız.
Başlangıçtan bu güne eklenen her yeni müfredat programlarını bünyesine alarak sektörde alaylı olarak tabir edilen zanaatkarlarımızı belgelendirerek iş deneyimlerine resmiyet kazandırmaktayız.
Eğitimlerimiz sırasında farklı program sunumları ile kişilerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda uzmanlaşmak istedikleri alanda tercih yapabilme imkanı sunmaktayız. Bu sayede başarı düzeyleri yükselerek devam etmektedir.   
Hayatta Başarının iki kuralına inanırız :
İstikrar ve konuya hakimiyet. Bu gerçekle öğrencilerimize verilen her uygulama eğitiminde %100 başarı alarak devam ederiz.
Öğrenciler güzellik uzmanlığı eğitim uygulamalarını dünya markası olan HISTOMER Italy ürün yelpazesi ile gerçekleştirerek profesyonelliğe ilk adımı sonuçlarını görerek öğrenme imkanını sunmaktadır.
Kalıcı makyaj eğitim programında ise yine dünya devi olan MEI-CHA U.S.A cihazları, pigmentleri ve sarf ürünleri sınırsız bir şekilde öğrenci kullanımına açıktır.
Protez tırnak eğitimlerimiz Avrupa Sağlık Örgütü tarafından onaylı ABC NailStore ürünleri ile verilmektedir.
Profesyonel makyaj eğitimlerimiz ise Kryolan, Mac ve Grimas ürünleri ile verilmeye devam etmektedir.
Güzellik sektörüne iyi uzman yetiştirmek iyi bir eğitimden geçer. Bu eğitimin kriterlerinden biri de kullanılan üründür.
Eğitmen, içerik ve ürün eğitimin temel başarısını oluşturur.
SEKTÖRE +1 İLE BAŞLAMANIZ İÇİN BİZ BURADAYIZ.

Şevval ÖZÇELİK

Kurum Müdür

1993 yılında sektöre güzellik uzmanı olarak adımımı attığım gün nasıl bir sonsuz güzelliğin içerisinde olduğumu farkettim. Bir güzellik salonunda uzman olarak çalışma hayatım başladı. Aldığım eğitimleri sırasında ise bir gün bu eğitimleri vermek hayallerimi süsledi. 1999 yılında kurumsal ve sektöre yön veren bir firma bünyesinde ürün uzmanı olarak hizmet verdim. 2000 yılında gündeme gelen mesleki belgelendirme yasası ile önce KALFALIK, USTALIK ve eğitmen olabilmek için gerekli olan USTA ÖĞRETİCİLİK belgemi alarak resmi olarak da mesleki kimliğimi kazanmış oldum Yurt dışı eğitim programları ve yurt dışından gelen uzmanlar ile bilgi hazinemi zenginleştirerek ürün eğitimleri ve promosyon çalışmalarına aktif bir şekilde devam ettim. 2002 yılında aynı firma bünyesinde Fransız profesyonel bir ürün markasının Türkiye Ürün Müdürlüğüne devam ettim. 2004 yılı ekim ayında bulunduğum firmadan ayrılarak güzellik salonu işletmeciliğini deneyimlemek istedim. 2005 yılında salon deneyimim devam ederken yine sektörümüzün en eski ve bilindik okullarından gelen teklifi değerlendirerek Güzellik Uzmanlığı eğitmenliğini eş zamanlı olarak yürüttüm. Bu yıllar içerisinde farklı kişi profilleri ile HAYAT’ ın bütün renklerini tanıma fırsatım oldu. Ve artık sanırım zamanı gelmişti…. 2006 Şubat ayında eski firmamın desteği ile bu günkü HAYAT PROKOMED KOZMETİK VE EĞİTİMİ kurduk. 2006 Eylül ayı itibari ile T.C MEB ÖZEL ŞEVVAL ÖZÇELİK GÜZELLİK UZMANLIĞI KURSUNU hayata geçirdik. Yurtdışı özel eğitim programları ile mesleğimin içini doldurmaktan asla vazgeçmedim. Sektörde aranan uzmanlar yetiştirerek hız kesmeden yolumuza devam ediyoruz. Tüm dünya ülkelerinde etkinliğini kanıtlamış ürün markaları ile eğitim vererek profesyonelliğin kaliteden geçtiğine inanırım. Aynı zamanda İSTANBUL GÜZELLİK UZMANLAR ODASINDA Başkanımız Ayşe Aydın önderliğinde aktif olarak görev alarak TESK ( TÜRKİYE ESNAF ve SANATKARLAR KONFEDERASYONU) bünyesinde gerçekleştirdiğimiz çalışmalardan bahsetmek isterim. Kalıcı makyaj meslek standardı ve yeterlilik çalışmasında, güzellik uzmanlığı ve güzelleştirici makyaj mesleki yeterlilikleri çalıştayında ve M.Y.K da (MESLEKİ YETERLİLİK KURUMU) komisyonlarında bulundum. Ve odama hizmet etmekten gurur duymaktayım. Sahip olduğunuz tüm bilgiyi, deneyimi karşı tarafa aktarırken o kişinin hayat akışının olumlu yönde değiştiğini görmek ve onun hayat boyu duasını almak işte bu mutluluk ölçülemez.
                

Esin ALŞAN

Eğitmen

1988 doğumludur. İş hayatına başladığı emlak sektöründen ani ve radikal bir kararla meslek edinmeye karar vererek T.C MEB ÖZEL ŞEVVAL ÖZÇELİK EĞİTİM KURUMUNA başvurarak 2011 yılında önce güzellik uzmanlığı ardından kalıcı makyaj eğitimi almıştır. Mezuniyetinden sonra yaklaşık 6 ay EĞİTİMCİ EĞİTİMİ ( EDUCATION TRAINING ) alarak HAYAT PROKOMED KOZMETİK bünyesinde kalıcı makyaj eğitmeni olarak görevine başladı. Kalıcı makyaj eğitim programı yönetimi, uygulama modeli olan kişilerin organizasyonu, Mei-Cha boya ve renk bilgisi, birebir iletişimle eğitim sonrası canlı destek, Milli Eğitim Bakanlığı ile ilgili eğitim ve evrak proseslerinin yürütülmesi üstlendiği görevler arasında bulunmaktadır. 
Aldığı diğer eğitimler;
2012 yılında İspanya protez tırnak ve kirpik uygulamaları, 2013 yılında İtalya Histomer cilt ve vücut bakım ürünleri eğitimi


       
 

 Özlem ÇAĞIRICI

 Eğitmen

1990 doğumlu olup mesleki eğitimine 2008 yılında T.C MEB ÖZEL ŞEVVAL ÖZÇELİK GÜZELLİK UZMANI YETİŞTİRME KURSUNDA başlamıştır. Aynı yıl mezun olduktan sonra eğitim aldığı kurum tarafından ilk iş tecrübesi olan Nail Job güzellik salonunda işe başlamıştır. 2010 yılında HAYAT PROKOMED KOZMETİK VE EĞİTİM bünyesinde uzman olarak başladığı görevinde  ürün ve cihaz eğitim sorumlusu olarak devam etmektedir.
Aldığı Eğitimler:
İspanya protez tırnak ve kirpik uygulamaları eğitimi, Almanya ABC nailstore protez tırnak sistemleri eğitimi, İtalya Histomer cilt ve vücut bakım ürün eğitimleri, Toplaser firmasından IPL ve Diode laser epilasyon sistemleri eğitimi, Şevval Özçelik kalıcı makyaj eğitimi


Leyla KARASOY

Usta Öğretici

1973 İstanbul doğumlu, 1997 yılında başladığı güzellik uzmanlığı mesleğine,2006 yılında katıldığı Şevval Özçelik Güzellik Uzmanlığı ileri seviye eğitim programını tamamlayarak üstün başarıyla mezun olmuştur. Milli eğitim bakanlığının açmış olduğu kalfalık,ustalık ve usta öğreticilik sınavlarınıda başarıyla tamamlayarak Eğitmenlik ünvanı kazanmıştır. İŞ-KUR’a bağlı Esenler Halk Eğitim Merkezinde güzellik uzmanlığı alanında eğitmenliğe başlamıştır. Halen Şevval Özçelik Güzellik Uzmanı Yetiştirme Kursunda eğitmen olarak devam etmektedir.  On sekiz yıl salon işletmeciliği yaparak mesleğin mutfağından uzaklaşmamış bilgi ve birikimlerini gerek teorik gerekse pratik olarak taze tutarak hizmet vermeyi hedeflemiştir. İlke olarak insana hizmet etmenin bilinci ve sorumluluğuyla haraket etmiş ve kaliteli hizmete öncelik vermiştir. Mesleğine duyduğu saygı öğrencilerinin başarılarıyla taçlanmıştır.Bilgi ve deneyimlerini paylaşmaktan çekinmemiş sektöre gerçek anlamda uzmanlar yetiştirmeyi görev saymıştır. Verdiği eğitimler içerisinde lazer epilasyon,iğneli epilasyon,zayıflama yöntemleri,cilt bakımları,dermaroller,depilasyon,kaş dizayn,kalıcı makyaj,temel seviye makyaj,protez tırnak,ipek kirpik,kirpik perma ve boya uygulama ve teorik eğitimleri yer almaktadır.
         


Serdar ÖZCAN

Makyör

1979 İstanbul doğumlu olan Serdar Özcan, ilk ve orta öğretimini Bakırköy’de tamamlayarak, eğitim hayatına Gazi Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde devam etti. Mezuniyet sonrası çalışma hayatına başlamış olsa da, hayalini kurduğu Make-Up Artist olma yolunda eğitimler aldı. Profesyonel olarak çalıştığı Givenchy’de başarılı bir dönem geçirdikten sonra birçok televizyon programı ve moda çekimlerinde bulundu. ( BBG Evi, Trilyon Avı, Akademi Türkiye, Anadolu Ateşi, Trendsetter, Shopping, İş Dünyası/Baştan Yarat )  Kendisi, workshop ve seminer eğitimleri ile bu alanda birçok öğrenci yetiştirdi. Şu anda Harvey Nichols by Ata Salon’da çalışma hayatına devam etmekte..


Dr. Agah ÖNDER

Doktor

1970 Konya doğumlu olup ilk, orta ve lise eğitimini Konya da tamamladı. 1996 yılında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 9 yıl kadar çeşitli kamu kurumlarında hekimlik yaptı ve 2005 yılından bu yana Medikal Estetik Hekimi olarak görev yapmaktadır.Özel şevval özçelik eğitim kurumlarında laser epilasyon sistemlerinin eğitimini vermektedir.  
İlgi alanları:
Botulinum Toxin Tip A ile kırışıklık tedavisi ( Botoks ), Dermal Filler ( Dolgu ) maddeleri ile kırışıklık tedavisi, hacim kazandırma (Örneğin dudak kalınlaştırma, elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi, burun dudak bölgesinde ki çökkünlüklerin doldurulması ), Kimyasal Peeling, Mezoterapi ve PRP gibi yöntemlerle cilt yenileme ve gençleştirme ve Lazer Epilasyon sayılabilir.

Sertifikalar:
T.C Sağlık Bakanlığı Medikal Estetik Uygulama Sertifikası ( 2005 )

Workshop Kongre ve Seminerler:
Abdi İbrahim ( Allergan ) Estetik amaçlı Botilinum Toksin Tip A uygulamaları ( 2005 )
ATT ( Sertificate of Beatuty Equipment ) Mezoterapi ( 2005 )
II. İnternatinal İstanbul Aesthetic Days ( 2006 )
İnternational Course on Aesthetic Mesotherapy ( 2006 )
İstanbul Önleyici Tıp & Antiaging Kongresi ( 2007 )
2. Mezoestetik Eğitim Günleri ( Ulusal Mezoterapi Kongresi )-2007